Z życia Stowarzyszenia || Tadeusz Panowicz otrzymał tytuł "Gnieźnianina Roku 2016"

 

Tadeusz Panowicz, znany szerokiemu gronu jako regionalista i badacz dziejów, został uhonorowany przez Towarzystwo Miłośników Gniezna tytułem "Gnieźnianina Roku 2016". Podczas uroczystej gali 29 stycznia w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie podsumowano liczne osiągnięcia na polu opisywania historii regionu, pracy twórczej (grafiki krajobrazowe, roślinne, architektoniczne i ornamentyka) oraz krzewienia zainteresowania dziejami.

 

Tadeusz Panowicz jest także odkrywcą stanowisk archeologicznych z naszego regionu. Urodzony w Poznaniu, obecnie mieszka w Imielenku. Jego kolekcje pamiątek i numizmatów gościły na wielu wystawach nie tylko w calym kraju, ale wędrowały po całym świecie.

 

(www.gniezno24.com) 

Dla nas to wydarzenie sprawia podwójną radość, gdyż mamy możliwość realizować inicjatywy regionalne właśnie z Panem Tadeuszem Panowiczem. To właśnie Jemu zawdzięczamy wskazanie tropu w przywołanie nazwy Kasztelania Ostrowska współczesnym. Jest to zatem także Jego kolejne dzieło wśród wielu zasług dla społeczności Wielkopolski.

Bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi za osobiste zaproszenie na galę i możliwość udziału w tej uroczystości. Życzymy kolejnych pomysłów, wspólnych inicjatyw dla regionu oraz niestrudzonego realizowania swoich pasji.


Mieszkańcy i członkowie Kasztelanii Ostrowskiej

 

więcej informacji > gniezno24.com

 

Strona 1 z 1