Z życia Stowarzyszenia || wyjazdowa sesja w Wielkopolskim Parku Narodowym 2017.02.04

 

Wyjazdowa sesja Zespołu tym razem odbyła się w zimowych krajobrazach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Większość czasu wykorzystaliśmy na wspólne rozmowy i spacery po leśnych duktach. W sobotni wieczór miało miejsce jednak coś ważnego dla naszych stowarzyszeniowych działań. Odbyliśmy pierwszą szeroką dyskusję o znaczeniu Kasztelanii Ostrowskiej jako regionalnej organizacji, która podejmie się zespolonego i konsekwentnego budowania wspólnoty ludzi działających z myślą o całej krainie. Budujemy strategię wieloletnią. Będzie okazja poznać ją podczas spotkania 3 marca.

 

Weilkopolski Park Narodowy utworzony został dla ochrony polodowcowego krajobrazu nizin. Obejmuje bardzo zróżnicowane formy geologiczne, którym w konsekwencji towarzyszy mnogość siedlisk przyrodniczych. Zimowa pora to okazja na podziwianiu raczej krajobrazu niż pojedynczych gatunków. Przyroda uśpiona czeka jeszcze na przedwiośnie. W tej zimowej scenerii mimo wszystko odwiedziliśmy cztery obszary ochrony ścisłej - Jezioro Kociołek, Jezioro Góreckie, Grabinę im. prof. Adama Wodziczki oraz Pojniki. 

Sobotni obiad był dla nas okazją do wykazania się w pracy zespołowej. Inicjatorem lepienia pierogów stała się sama Marta. Pierogowych wariantów było kilka, z czego najbardziej interesujące jak zwykle są wariacje na temat. Powstały więc pierogi w kształcie liliowców oraz pierogi z makaronem. Długie sznury rozmów podczas gry ciągnęły się planowo do północy, a zakończyły o przed 5:00. Ale co dokładnie się działo, to cichosza - trzeba po prostu jeździć z kasztelańskim zespołem :P

 


Maciej Jędrzejczak