Zwierzęta

 

 

Żurawi klangor na wilgotnych łąkach...

Żuraw zwyczajny (Grus grus) jeszcze w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku był gatunkiem rzadko spotykanym w Polsce i bardzo płochliwym. Obecnie liczba żurawi wzrosła i dość łatwo można je spotkać. Zaadaptowały się przy tym do zmienionych warunków środowiska. Stały się mniej płochliwe, chętnie żerują na łąkach i polach uprawnych. Żurawie są wszystkożerne. Zjadają różne części roślin (nasiona, korzonki, źdźbła, młode pędy), jak również małe zwierzęta (mięczaki, owady, różne robaki, a nawet drobne gryzonie). W okresie pozalęgowym, w czasie migracji i na zimowiskach żurawie tworzą duże stada.

Data publikacji: 2017-03-02 13:43:00

Prawna ochrona zwierząt w Polsce - znamy nowe wytyczne z Ministerstwa

Od dziś, tj. 08.10.2014r., wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Środowiska o ochronie gatunkowej zwierząt dziko występujących na terytorium Polski, zastępując obowiązujące dotychczas rozporządzenie wydane w dniu 23.11.2011r. Najważniejszymi zmianami, które rzucają się w oczy po pobieżnym przejrzeniu obu dokumentów, są zmiany statusu z ochrony ścisłej na ochronę częściową wielu gatunków zarówno kręgowców, jak i bezkręgowców. AS

Data publikacji: 2014-10-08 22:39:00

Rusza pierwszy projekt Stowarzyszenia - "Dzikie Dziedzictwo"

Mija pół roku, od kiedy Stowarzyszenie rozpoczęło oficjalne działania w marcu 2014 r. Zdobyte pozytywne doświadczenia oraz okrzepnięcie pewnych idei umożliwiło nam przygotowanie pierwszego dużego projektu - rozpoczynamy projekt "Dzikie Dziedzictwo"

Data publikacji: 2014-08-10 14:49:00
Strona 1 z 1