/ RELACJA / "Wokół pszczelego ula" - terenowe zajęcia o pszczołach w ramach projektu 27.08.2015

 

27 sierpnia w ramach projektu "Wokół pszczelego ula", dofinansowanego z Lokalnej Grupy Działania "Trakt Piastów", przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące występowania, budowy i ochrony pszczół. Zaczęliśmy od terenowej wyprawy wzdłuż siedlisk leśnych i murawowych z Imielna do Imielenka.

 

Ochrona dzikich pszczół i związanych z nimi dzikich roślin nektarodajnych są jednym ze współczesnych wyzwań troski o krajobraz. 30 uczestników w dwóch turach miało okazję w praktyce poznać ten temat. Część terenowa przybliżyła środowiskowe elementy życia pszczół - rośliny żywiące je, miejsca budowania gniazd przez dzikie pszczoły, czy problem zaniku dogodnych miejsc dla występowania. Odwiedziliśmy także murawy kserotermiczne w Imielenku, które chronimy w ramach projektu "Przystań dla Istnień".

W drugiej części poznaliśmy pszczoły pod kątem ich budowy. Obserwacje mikroskopowe, były na pewno jednym z najbardziej poruszających elementami zajęć. Bardzo dziękujemy, że tak miło spędziliśmy ten czas. Zaangażowani uczestnicy i świetna relacja między nami sprawiły, że mimo dużej porcji biologicznej wiedzy, było także wiele zabawy i uśmiechu. Dzięki za to spotkanie!

>>> inne wydarzenia

 


Maciej Jędrzejczak