/ RELACJA / Przystań dla Istnień - akcja sprzątania 115 Imielenko, 29.08.2015

 

"Goździkowa Ostoja" - taką nazwą ochrzciliśmy działkę 115 w Imielenku, którą mamy przyjemność opiekować się w ramach rewitalizacji terenu i zarazem ochrony fragmentu murawy kserotermicznej w ramach projektu "Przystań dla Istnień"Na "115 Imielenko" oprócz ochrony przyrody, będziemy tworzyli miejsce dla terenowych zajęć różnych grup wiekowych oraz wyeksponujemy tutejsze walory na tabliczkach informacyjnych.

 

To już drugie nasze spotkanie po pierwszej akcji 21 sierpnia, podczas której tak intensywnie pracowaliśmy, że nie pozostało po niej ani jedno zdjęcie. Największym wyzwaniem są hałdy śmieci. Podczas spotkań jako społecznicy (w tym spora grupa Młodych Przyrodników) oprócz wielu zadań porządkowych mamy przede wszystkim okazję spotkać się i zrobić coś dobrego dla okolicy.

 

Nazwa nawiązuje do występującego w tym miejscu na murawie ciepłolubnej goździka kartuzka Dianthus carthusianorum. Zapraszamy do udziału w prowadzonej przez Stowarzyszenie akcji rewitalizacji "115  Imielenko" wszystkich chętnych mieszkańców. To także okazja do poznania działań Stowarzyszenia i ludzi, którzy z wielkim zapałem działają w Kasztelanii Ostrowskiej. Aha! I jeszcze jedno - wstęp do ostoi wolny :)

 

 


Maciej Jędrzejczak