WSPÓŁPRACA w projektach

 

// TRWAJĄCE

 

 

 

 

 

// ZREALIZOWANE

 

"Festiwal Zdrowia - wielopokoleniowo, aktywnie i zdrowo" / sołectwo Czerlejno (2016)

 

 

 

 

"W Kręgu Młodych Duchem" / Klub Osiedlowy "Krąg" w Poznaniu, Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury

 

 

 

Malta Festival 2016 / Fundacja Malta

 

 

 

 

 

 

"Żyję z pasją" / Fundacja Patria / projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

 

 

"Ołbin. Adoracja" Elżbieta Jabłońska i in. (2015 r.) / w ramach projektu "Wrocław - wejście od podwórza", który stanowi element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

 

 

 

"Wokół pszczelego ula" / Lokalna Grupa Działania Trakt Piastów, sołectwa Imielenko, Imielno, Łubowo

 

 

 

 

Lato w Parku Kasprowicza / Poznańskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury, Klub Osiedlowy "Krąg", Miasto Poznań

 

 

 

Malta Festival 2015 / Fundacja Malta


 

ORGANIZUJEMY / Festiwal Zdrowia, Czerlejno - warsztaty "Ziołowa kosmetyka" 2016.09.27

Kolejne ciekawe warsztaty w ramach partnerskiego projektu z sołectwem Czerlejno "Festiwal Zdrowia - wielopokoleniowo, aktywnie i zdrowo" odbędą się 27 września. Tym razem Klub Kobiet Kreatywnych z swoim Kasztelańskim Herbarium w Czerlejnie zaprzęgnie zioła do służby domowej kosmetyki.

Data publikacji: 2016-09-27 11:10:00

ORGANIZUJEMY / Festiwal Zdrowia, Czerlejno - warsztaty "Gotowanie z dzikich owoców" 2016.09.16

Kolejne ciekawe warsztaty w ramach partnerskiego projektu z sołectwem Czerlejno "Festiwal Zdrowia - wielopokoleniowo, aktywnie i zdrowo" odbędą się 16 września. Od początku wakacji mamy okazję na zaproszenie z Czerlejna, z ramienia sołtys Agnieszki Augustyn, brać udział w tym ciekawym działaniu społecznym. Zatem przyłączamy się do zaproszenia!

Data publikacji: 2016-09-13 13:13:00

Malta Festival 2016 - spotkania roślinno-sieciujące 17/18.06.2016

Podczas tegorocznego Malta Festival Poznań w pierwsze dwa dni 17/18 czerwca spotkaliśmy się z amatorami roślin. "Rozpuszczamy wici" to pierwsza z debat, która w siedzibie Fundacji Malta w Poznaniu dotyczyła doświadczeń w działaniach inspirowanych roślinami. Były z nami m.in. Jadalnia Warszawa, Otwarte Klatki, Ogród Łazarz i Wilda. Moderował Maciej Jędrzejczak. W sobotę ruszyliśmy szlakiem dzikich roślin jadalnychw mieście / prowadziły dziewczyny z Jadalni Warszawa w ramach cyklu tegorocznej Malty "Niewidziane Miasto". Dwa spotkania dopełniły nasze spojrzenia na miejsce roślin w codzienności człowieka. Między nauką, aktywizacją społeczną a rosnącymi na każdym kroku smakołykami. Kasztelania Ostrowska blisko jest roślin w swoich inicjatywach. Byli od nas Natalia, Ewa, Kinga, Kamil i Maciej.

Data publikacji: 2016-06-19 14:46:00

Projekt partnerski "W Kręgu Młodych Duchem" - objazd po Kasztelanii Ostrowskiej 2016.06.12

Jednym z punktów partnerskiego projektu "W Kręgu Młodych Duchem 2016" realizowanego z Klubem Osiedlowym "Krąg" w Poznaniu oraz Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury był wyjazd krajoznawczy do Kasztelanii Ostrowskiej. Przyroda, historia, życie i kultura Słowian wypełniły nasz czas do późnego popołudnia.

Data publikacji: 2016-06-18 13:54:00

/ RELACJA / Fundacja Patria - spotkania z jesienną aktywnością i dietą w ramach projektu "Żyję z pasją"

W sobotnie popołudnie 17 października w Imiołkach mieliśmy okazję gościć w Fundacji Patria, gdzie zaprezentowaliśmy mały wykład dotyczący smaków i aktywności w kolorach jesieni. Spotkania realizowane są w ramach projektu "Żyję z pasją", dając okazję do inspiracji w poszerzaniu repertuaru aktywności dla opiekunów i ich dzieci. Zbilansowana dieta, motywacja i odkrywanie świat także przyrodniczo, to recepty na wzbudzanie ciekawości świata.

Data publikacji: 2015-10-29 13:21:00

/ RELACJA / "Ołbin. Adoracja" Eli Jabłońskiej w ramach projektu "Wrocław - wejście od podwórza" 2015.07.10

Lipiec we Wrocławiu. Elżbieta Jabłońska zadała nam trudne pytanie o różnorodność roślin spotykanych na 10 wybranych podwórkach dzielnicy Ołbin. "Ołbin. Adoracja" pod takim tytułem realizowaliśmy razem jedno z działań w ramach projektu "Wrocław - wejście od podwórza". Wymagało to konsekwentnej inwentaryzacji przestrzeni oraz przyjrzeniu się tym niepozornym podwórkom dokładniej. Każdy gatunek zasługiwał na uwagę. Notowaliśmy ozdobne byliny przydomowe oraz spontanicznych przybyszów na trawnikach, pod drzewami, wśród szczelin bruku i murów. Z jednej strony te same rośliny zamieszkują wrocławskie podwórza, ale równocześnie każde kryje coś osobliwego. Tak oto w rzeczywistości zaczęła się adoracja tej przestrzeni.

Data publikacji: 2015-09-27 15:46:00

/ ORGANIZUJEMY - Wolę w ogrodzie / wycieczka integracyjna po Kasztelanii Ostrowskiej 2015.09.13

W niedzielę 13 września społecznicy z Ogrodu Łazarz, Generatora Malta i Poznańskiego Stowarzyszenia Animatorów Kultury odwiedzą Kasztelanię Ostrowską. Objazdowo zobaczymy południową część Kasztelanii oraz rejon Jeziora Lednica. Wyjazd realizowany będzie w ramach partnerskiego projektu dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Data publikacji: 2015-09-10 10:54:00

/ RELACJA / "Wokół pszczelego ula" - terenowe zajęcia o pszczołach w ramach projektu 27.08.2015

27 sierpnia w ramach projektu "Wokół pszczelego ula", dofinansowanego z Lokalnej Grupy Działania "Trakt Piastów", przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące występowania, budowy i ochrony pszczół. Zaczęliśmy od terenowej wyprawy wzdłuż siedlisk leśnych i murawowych z Imielna do Imielenka.

Data publikacji: 2015-08-28 21:54:00
Strona 1 z 2 1 2