RELACJA / Łazarskie Lato 2016 - zakończenie wakacji w Ogrodzie Łazarz 2016.08.31

 

Pod Łazarską Wierzbą Łączącą pożegnaliśmy lato (31.08.2016). Od południa kolejne atrakcje finiszowały projekt Łazarskie Lato realizowany z Klubem "Krąg" w Poznaniu. Od wizyty na Dzikim Zachodzie w "Golden City", przez gry i zabawy łąkowe, po wspólne przygotowanie zdrowych roślinnych pyszności i biesiadowanie. Przybyło wielu mieszańców - także tych najmłodszych - chcących dopełnić sierpnia właśnie w Ogrodzie Łazarz!

 

Końcowa biesiada nie byłaby możliwa, gdyby nie ochoczo zaangażowani młodzi kucharze. Rozpoczęliśmy od poznania, z jakich roślin (warzyw i owoców) będziemy przygotowywać zdrowe sałatki, kanapki i lemoniadę. Zadbaliśmy też, aby omówić, skąd naturalnie pochodzą pomidory, awokado, jabłka, ananasy i wiele innych. Stół kolorowo został zastawiony dziełami kulinarnymi dwóch grup. Rozdawane wszystkim przybyłym do Ogrodu Łazarz potrawy warzywno-owocowe rozeszły się rach-ciach. I tak oto, przy zachodzącym słońcu zakończyliśmy wakacje 2016 :)

Podziękowania za realizację całego projektu należą się pracownikom i animatorom z Klubu Krąg (Dorota, Asia, Aurelia, Wojtek), z grupy Art & Music, rodzicom i społecznikom Ogrodu Łazarz (szczególnie za wsparcie Poli) oraz prowadzącym ze strony Kasztelanii Ostrowskiej. Wyszło nam wybornie!


Maciej Jędrzejczak