RELACJA / KOP - wygrabianie zimy, przebiśniegi i społecznicy w Goździkowej Ostoi 2016.03.05

 

Wygrabiliśmy zimę z Goździkowej Ostoi w Imielenku. Siłą rozpędu poszło na całą Kasztelanię. Teraz definitywnie prosimy o wejście wiosny na kasztelańskie łąki, lasy i pola. KOo_Pracownia przygotowała pierwszą w tym roku otwartą akcję oprzątnięcia tego bliskiego nam miejsca. Okazało się, że w kilku miejscach z gleby na powitanie powychodziły nam śnieżyczki przebiśnieg.

 

Takie spotkania sa jednymi z ulubionych. Wszak trochę ruchu na świeżym powietrzu powiązane ze zrobieniem czegoś dobrego dla świata - tak, w skali mikro uprzątnięcie kolejnych 16 worów śmieci na pagórku ozowym jest czymś dobrym i ważnym. W tym roku jakoś tak jeszcze łatwiej było sprawnie podzielić się na zespoły robocze.

 

Zrobiliśmy więcej niż zakładaliśmy na początku. Goździkowa Ostoja po zimie już jest umeblowana. Każdy odwiedzający to miejsce może skorzystać z drewnianych stołów i ławek. Jedynie prosimy zawsze o nieśmiecenie, mimo że wokół jeszcze zalega sporo podziemnych - nie naszych - odpadów... Na zakończenie naszego "Wygrabiania zimy" marcowa sobota upłynęła do zmierzchu przy małym piknikowaniu. 

Goździkowa Ostoja wygląda coraz lepiej. Udało się pokazać, że nawet na śmietnisku można zrobić coś społecznie dobrego. Któż z nas wcześniej pomyślałby, że taki fundament użyźni nasze relacje :)

 


Maciej Jędrzejczak