/ RELACJA / KKK - Imielno, Pisanki woskiem malowane 31.03.2015

 


We wtorkowe popołudnie spotkałyśmy się w ramach Klubu Kobiet Kreatywnych, aby poznać tajniki zdobienia jaj woskiem, które zdradziła nam pani Maria Krajewska. Dziękujemy Pani Mario za świetnie przygotowane warsztaty!

 

 

 

 


Pani Maria na początku naszego spotkania opowiedziała nam o historii malowania pisanek - kto by pomyślał, że tradycja ta sięga X. wieku. Następnie przedstawiła nam kilka technik ich zdobienia. My podczas spotkania Klubu Kobiet Kreatywnych poznawałyśmy technikę zdobienia pisanek woskiem, a dzieci doskonale oklejały jajka kolorowymi ozdobami z papieru i tasiemek.

Co jest nam potrzebne do powstania woskowych pisanek? Oczywiście gorący wosk, szpileczka, barwniki (można je kupić w drogerii) oraz najlepiej białe wydmuszki i możemy zabrać się do tworzenia przeróżnych wzorów na naszych skurupkach. Oprócz pisanek Pani Maria zainspirowała nas, jak możemy ozdobić nasz wielkanocny stół, pokazując przepięknie własnoręcznie wykonane stroiki i bukiety. Warsztaty były świetne! Koniecznie zajrzyjcie do galerii i zobaczcie nasze pisankowe zmagania.
Natalia Olejnik