RELACJA / KKK - spotkanie w Kocanowie 2015.02.26

 

Tym razem, by zainaugurować naszą tegoroczną działalność spotkałyśmy się w Kocanowie. W tym roku chcemy zapraszać Panie z kolejnych miejscowości Kasztelanii Ostrowskiej do wspólnych działań. Ten rok realizować będziemy w ramach dwóch projektów oraz spotkań rekreacyjnych (wycieczek i pogaduch).  

 

Nasze pierwsze spotkanie odbyło się w przytulnej świetlicy wiejskiej w Kocanowie. Na początku przedstawiłyśmy nasze dotychczasowe działania. Następnie wspomniałyśmy o dwóch projektach, które będziemy realizować w tym roku. Są to "Kasztelański Wzór" oraz "Kasztelańskie Herbarium".  Pierwszy projekt dotyczy stworzenia regionalnego wzoru ludowego we współpracy z etnografami, historykami, artystami i przyrodnikami, a drugi jest serią warsztatów zielarskich i kulinarnych, gdzie wkorzystujemy dziko rosnące rośliny Kasztelanii Ostrowskiej. Na spotkaniu miałyśmy już okazję podzielić się naszym pierwszym eksperymentem kulinarnym, jakim jest konfitura z jarzębiny. Paniom z Kocanowa w połączeniu z herbatą przypadła do gustu. 

Wspólnie razem zastanawiałyśmy się także nad spotkaniami rekreacyjnymi. Z pewnością w tym roku nie zabraknie miłych pikników i wycieczek. O najbliżeszej wycieczce Klubu wkrótce napiszemy.

 


Natalia Olejnik