Kultura opleciona roślinami w Kasztelanii Ostrowskiej - Floralia 2015

 

Na jeden dzień Imielno i okolice zamienią się w kulturowe herbarium. Chcesz się ukryć w cieniu drzew i poczytać poezję, pomalować donice, czy posłuchać harfy wieczorną porą, kosztując lokalnych smakołyków? Zapraszamy na kasztelańskie łąki 26 lipca 2015 r. Festiwal Kwiatów i Ziół na pewno Cię ugości!

 

 

Miejsce, w którym działamy, czyli Kasztelania Ostrowska to kraina magiczna. Położona wśród pargórków moren czołowych nad niewielką rzeką Główną. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza nie tylko historii, krajobrazom, ale przede wszystkim przyrodzie, która chowa wiele roślinnych osobliwości. Co najważniejsze, mieszkają w niej ludzie, chcący się integrować i rozwijać wokół wspólnej idei, która zrodziła się kiedyś na poddaszu podczas nocnych rozmów trójki młodych ludzi. W gronie mieszkańców Kasztelanii Ostrowskiej i jej miłośników, kreujemy jeden dzień w roku, który w całości poświęcony będzie bogactwie przyrodniczemu i kulturowemu oraz aktywności społecznej Kasztelanii.

 

Czym Cię zaskoczymy?

Między innymi tym, że placem festiwalowym będzie łąka. Wydarzenia będą odbywać się na podwórkach u mieszkańców Kasztelanii. Festiwal inny niż dotychczasowe w Wielkopolsce. Mocno zakorzeniony w wartościach troski o otoczenie i działalności twórczej człowieka. Swojego rodzaju miarą wielkości człowieka jest jego stosunek do najmniejszych - w tym właśnie roślin. Z tą wrażliwością powiązana jest często twórczość, aktywność artystyczna, działalność popularnonaukowa, zaangażowanie społeczne obywateli w zrównoważony rozwój.

Czeka na Ciebie wiele aktywności, takich jak warsztaty malowania ceramicznych donic naszym kasztelańskim wzorem, kolorowe i folkowe stemplowanie koszulek, warsztaty wyrobu chabrowych mydeł, czy joga w ogrodzie u Gosi. A wieczorem czas na przyjemne leżakowanie na trawie przy dźwiękach harfy Michała Zatora w świetle ręcznie malowanych lampionów.

 

Świętuj i inspiruj się z nami! Jeśli bliskie są Tobie działalność twórcza, przyroda i lokalne inicjatywy przyjedź do nas i usiądź z nami na łące podczas Festiwalu. Z pewnością przywitamy Cię my oraz słowik na stacji w Lednogórze.

 

 

   Więcej informacji o Floraliach znajdziesz tutaj <<<   

 


Natalia Olejnik - koordynatorka Festiwalu

 

 

 

 

Strona 1 z 1