lokalizacja   ||   dojazd   ||   wstęp wolny lub zapisy   ||   kontakt / zapisy


 

 

LOKALIZACJA

 

Festwial odbywa się w Wielkopolsce, na obszarze krainy Kasztelanii Ostrowskiej, która rozciąga się między Poznaniem a Gnieznem. Obecnie najwięszym miastem Kasztelanii Ostrowskiej są Pobiedziska. Plac Festiwalowy rozwijamy we wsi Imielno (gmina Łubowo) w jej południowo-wschodniej części na łące.

 

DOJAZD

 

PIESZO  / ROWEREM - do wsi Imielno wiodą dojedziecie od strony miejscowości Lednogóra i Wierzyce. Miejscowość położona jest na uboczu, stąd nie ma obaw przed dużym ruchem samochodowym wokół Placu Festiwalowego. W przypadku podróży rowerem transportem kolejowym należy wysiąść na stacji Lednogóra (patrz informacje niżej o dojeździe pociągiem). 

 

SAMOCHODEM - do Imielna wjechać najlepiej od strony drogi Poznań-Pobiedziska-Gniezno lub od strony drogi ekspresowej S5 (węzeł Wierzyce). Parkowanie możliwe będzie we wskazanych miejscach.
Szybki dojazd od strony Poznania / Wrześni / Kostrzyna możliwy jest także autostradą A2 (odcinek bezpłatny od Poznania do zjazdu na drogę ekspresową S5), dalej drogą ekspresową do zjazdu w miejscowościach Kasztelanii Ostrowskiej - Wierzyce lub Fałkowo. Dalej należy kierować się do Imielna. 

 

POCIĄGIEM - wysiąść należy na stacji Lednogóra. Zatrzymują się tu pociągi osobowe na trasie Zbąszynek-POZNAŃ-Pobiedziska-GNIEZNO-Inowrocław-Bydgoszcz-Toruń. Podróż z Poznania trwa ok. 34 minut zaś od strony Gniezna 16 minut. Ze stacji do Imielna w kierunku południowym prowadzi jedyna droga asfaltowa przez wieś Imielenko. Na stacji w Lednogórze nie ma kasy biletowej - bilet zakupuje się u konduktora bez dodatkowej opłaty.

 

WSTĘP WOLNY LUB ZAPISY

 

Część pierwsza Święta Roślin i Regionu (22 lipca w Imielnie) obejmuje warsztaty stacjonarne i terenowe na zapisy i za niewielkie opłaty do godz. 16:00. Wstęp wolny na sam Plac Festiwalowy jest wolny. Na część zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy, gdyż ograniczona liczba miejsc wynika z komfortu prowadzenia i pracy twórczej samych uczestników :)
Większość zapisów realizujemy przez e-mail lub telefonicznie (patrz niżej). Jeżeli trafisz do nas w dniu Festiwalu w ostatniej chwili, przed rozpoczęciem zajęć zapytaj mimo wszystko w punkcie informacyjnym (Kocanowo/Plac Festiwalowy), czy są jeszcze wolne miejsca dla Ciebie i towarzyszy.

 

KONTAKT / ZAPISY

 

Telefonicznie:

516 948 853 - biuro Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska / organizatorzy programowi Festiwalu Floralia

 

E-mail:

kasztelaniaostrowska@gmail.com

 

Osobiście:

Siedziba Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska w Kasztelanii Ostrowskiej w zabytkowej XIX-wiecznej stacji kolejowej w Lednogórze (Wielopolska, powiat gnieźnieński). Dyżur w czwartki w godz. 14:00 - 17:00 lub po wcześniejszym telefonicznym upewnieniu się, że spotkać nas można na miejscu w innym terminie.

Strona 1 z 1