INFORMACJE DLA WAS


 

lokalizacja   ||   dojazd   ||   przemieszczanie   ||   wstęp wolny i zapisy   ||   kontakt / zapisy

 

 

LOKALIZACJA

 

Festwial odbywa się w Wielkopolsce, na obszarze krainy Kasztelanii Ostrowskiej, która rozciąga się między Poznaniem a Gnieznem. Obecnie najwięszym miastem Kasztelanii Ostrowskiej są Pobiedziska. Centralne wydarzenia Festiwalu mają miejsce we wsi Kocanowo (gmina Pobiedziska) w jej wschodniej części na łące otoczonej malowniczym krajobrazem pól i moradeł wzdłuż doliny rzeki Główny oraz pagórków polodowcowych, które porastają murawy ciepłolubne.

 

DOJAZD

 

PIESZO  / ROWEREM - do wsi kocanowo wiodą asfaltowe i gruntowe drogi od strony miejscowości Lednogóra, Bociniec, Pobiedziska. Miejscowość położona jest na uboczu, stąd nie ma obaw przed dużym ruchem samochodowym wokół Placu Festiwalowego. W przypadku podróży rowerem transportem kolejowym należy wysiąść na stacji Lednogóra (patrz informacje niżej o dojeździe pociągiem). 

 

SAMOCHODEM - do Kocanowa wjechać najlepiej od strony drogi Poznań-Pobiedziska-Gniezno lub od strony stacji kolejowej Lednogóra drogą gruntową. Parkowanie możliwe będzie we wskazanych miejscach (Kocanowo-boisko lub przy stacji Lednogóra).
Szybki dojazd od strony Poznania / Wrześni / Kostrzyna możliwy jest także autostradą A2 (odcinek bezpłatny od Poznania do zjazdu na drogę ekspresową S5), dalej drogą ekspresową do zjazdu w miejscowościach Kasztelanii Ostrowskiej - Wierzyce lub Fałkowo. Dalej należy kierować się na Lednogórę przez miejscowości Imielno lub Łubowo. 

 

POCIĄGIEM- stacja kolejowa najbliższa od Kocanowa to Lednogóra. Zatrzymują się tu pociągi osobowe na trasie Zbąszynek-POZNAŃ-Pobiedziska-GNIEZNO-Inowrocław-Bydgoszcz-Toruń. Podróż z Poznania trwa ok. 34 minut zaś od strony Gniezna 16 minut. Ze stacji na zachód wiedzie śródpolna droga gruntowa, z której droga pieszo to zaledwie 12 minut. Na stacji w Lednogórze nie ma kasy biletowej - bilet zakupuje się u konduktora bez dodatkowej opłaty.

 

PRZEMIESZCZANIE

 

Aż chce się powiedzieć "wszędzie blisko". Większość punktów programu odbywa się w miejscowościach Kocanowo i Lednogóra/stacja kolejowa, między którymi jest droga 1,1 km (12 min). Na odcinku tym od południa kursować będzie Pan Stanisław z bryczką. W przypadku wycieczek i wyjść terenowych trasy są od bardzo krótkich (500 m) do trochę dłuższych (ok. 2-3 km). 

 

WSTĘP WOLNY I ZAPISY

 

Większość punktów programu jest bezpłatnych. Wstęp wolny jest także na sam Plac Festiwalowy 14 sierpnia w Kocanowie. Niewielkie opłaty dotyczą wybranych warsztatów w bloku do godz. 15:00. Na część zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy, gdyż ograniczona liczba miejsc wynika z komfortu prowadzenia i pracy twórczej samych uczestników :)
Większość zapisów realizujemy przez e-mail lub telefonicznie (patrz niżej). Jeżeli trafisz do nas w dniu Festiwalu w ostatniej chwili, przed rozpoczęciem zajęć zapytaj mimo wszystko w punkcie informacyjnym (Kocanowo/Plac Festiwalowy), czy są jeszcze wolne miejsca dla Ciebie i towarzyszy.

 

KONTAKT / ZAPISY

 

Telefonicznie:

516 948 853 - biuro Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska
                       / organizatorzy programowi Festiwalu Floralia

 

E-mail:

kasztelaniaostrowska@gmail.com

 

Osobiście:

Siedziba Stowarzyszenia Kasztelania Ostrowska w Kasztelanii Ostrowskiej w zabytkowej XIX-wiecznej stacji kolejowej w Lednogórze (Wielopolska, powiat gnieźnieński). Dyżur w czwartki w godz. 14:00 - 17:00 lub po wcześniejszym telefonicznym upewnieniu się, że spotkać nas można na miejscu w innym terminie.

 

Strona 1 z 1