skok do AKTUALNOŚCI PROJEKTOWE <<<


 

Projekt inwentaryzacji, waloryzacji i opracowania zaleceń ochronnych dla najcenniejszych, zagrożonych elementów przyrody Kasztelanii Ostrowskiej - dziedzictwa w postaci zachowanych unikatowych populacji gatunków oraz ekosystemów. Planowane jest wydanie opracowań i biuletynów propagujacych dziką przyrodę Kasztelanii oraz organizowanie wydarzeń edukacyjnych i popularnonaukowych.

 


SERWISY ZWIĄZANE Z PROJEKTEM "Dzikie Dziedzictwo" :


 

 

 

Czerwona Lista Roślin Naczyniowych i Ekosystemów Kasztelanii Ostrowskiej

 


AKTUALNE WYDARZENIA :


 

[2] rozbudowa Czerwonej Listy

[3] rozbudowa Atlasu Różnorodności

  


STRUKTURA PROJEKTU :


 

 

“Tylko rzeczy oswojone nadają się do poznania”

Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry

 

POZNAJEMY...

 

1. opracowania, inwentaryzacje terenowe

2. zakładka na stronie internetowej z atlasem rzadkich, ginących i chronionych elementów Dzikiego Dziedzictwa - Czerwona Lista Gatunków i Ekosystemów Kasztelanii Ostrowskiej / w tym gmin

3. zakładka na stronie internetowej z atlasem różnorodności przyrodniczej Kasztelanii Ostrowskiej

 

OSWAJAMY...

 

4. wycieczki

5. warsztaty

6. prelekcje

7. szlaki tematyczne

8. organizacja konferencji tematycznej

9. broszury

10. opracowania książkowe

11. kalendarz

12. współpraca z gminami ws. propagowania elementów dzikiego dziedzictwa

13. pomoc w zakładaniu Ogrodów Społecznych / "przywracamy dzikość miastu"

 

CHRONIMY...

 

14. wskazania dla gmin i właścicieli co do ochrony dziedzictwa przyrodniczego

 

“Trzeba być odpowiedzialnym za to, co się oswoiło”

Mały Książę, Antoine de Saint-Exupéry

 

 

AKTUALNOŚCI PROJEKTOWE

powrót do góry ↑


 

 

Dzikie Dziedzictwo - ekipa telewizji WTK przygotowała materiał o kasztelańskiej przyrodzie

Do Kasztelanii przyjechała ekipa telewizji WTK zobaczyć nasze piękne ostoje przyrody i przygotować materiał o prowadzonych działaniach. Jak pamiętacie, "Dzikie Dziedzictwo" to nasz makroprojekt, którego celem jest poznawanie i promowanie najbardziej cennych elementów przyrody regionu. W 2015 roku realizowaliśmy w jego ramach projekt inwentaryzacji roślin leśnych oraz rozpoczęliśmy monitoring obuwika pospolitego (dotacja z WFOŚiGW). Była z nami Aleksandra Gracjasz i Maciej Springer. Zobaczcie ten barwny materiał i doładujcie się widokiem kwitnących krajobrazów kasztelańskich.

Data publikacji: 2016-09-27 20:34:00

ORGANIZUJEMY / KOP / Dzikie Dziedzictwo - plener fotograficzny 2016.07.16

KOo_Pracownia zaprasza na plener fotograficzny 16 lipca. Spotykamy się przy stacji Lednogóra. Dla amatorów i dla profesjonalistów. Przy okazji wyjścia zbieramy dokumentację do makroprojektów Dzikie Dziedzictwo i Przystań dla Istnień.

Data publikacji: 2016-07-14 18:37:00

Dzikie Dziedzictwo / Zielony, bagienny storytelling - warsztaty w składzie kulturalnym 2016.03.19

W ramach wydarzenia FLOW 2016 World Water Day, którego organizatorem głównym jest Pracownia Projektów i Badań Transdyscyplinarnych, UAP oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu mieliśmy okazję opowiedzieć w Składzie Kulturalnym Jeżyce o interesujących, wodnych i zielonych życiorysach.

Data publikacji: 2016-04-07 12:36:50

Dzikie Dziedzictwo / ReDefinicja Dziedzictwa - artyści i ewolucjonizm 2016.03.17

Makroprojekt "Dzikie Dziedzictwo" ukazuje najcenniejsze, reliktowe twory przyrody jako nasz narodowy skarb. Opowiadać, a być zrozumianym, to jednak dwie różne strony tego samego medalu. W ramach projektu "ReDefinicja Dziedzictwa" chcemy przewrócić pojęciami. Pierwsze spotkanie z tym przedsięwzięciem miało miejsce podczas warsztatów na rozgrzewkę 17 marca ze studentami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ciekawe zderzenie artystyczno-ewolucyjne :)

Data publikacji: 2016-03-18 15:48:00

Dzikie Dziedzictwo - zakończyliśmy projekt inwentaryzacji ekosystemów leśnych

Zakończyliśmy badania terenowe! Nasza wiedza i renoma Stowarzyszenia zdobyły poparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Stowarzyszenie latem 2015 roku przeprowadziło całościowe inwentaryzacje specjalistyczne cennych i rzadkich gatunków roślin lasów w południowo-wschodniej części Kasztelanii Ostrowskiej. Wyniki ostatecznie znane, dotacja rozliczona. W ramach projektu objęliśmy także monitoringiem przyrodniczym populację bardzo cennego gatunku z naszego terenu obuwika pospolitego Cypripedium calceolus. Dane uzyskane podczas prac terenowych posłużą propozycji wyznaczenia obszarów, które w ramach ochrony dziedzictwa regionalnego uwzględnią właściwe zagospodarowanie krajobrazu i cennych miejsc. Wyniki badań będziemy sukcesywnie przedstawiać.

Data publikacji: 2016-02-08 16:51:00

/ RELACJA / Dzikie Dziedzictwo - Zajęcia w Zakładzie Karnym w Koziegłowach

Przyroda stanowi dobre źródło inspiracji do zmiany życia na lepsze. Tematy dotyczące natury są dobrym podłożem do nabywania nowych umiejętności merytorycznych, a na dodatek szacunek do przyrody bliski jest większości z nas. W listopadzie i grudniu odbyły się dwa kolejne spotkania z "Dzikim Dziedzictwem" naszej regionalnej przyrody w Zakładzie Karnym w Koziegłowach.

Data publikacji: 2015-12-14 12:42:00

/ RELACJA / Dzikie Dziedzictwo - Grupa z VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na terenówkach w Kasztelanii

W ramach poznawania najcenniejszych walorów dziedzictwa przyrodniczego Kasztelanii Ostrowskiej z grupą uczniów i opiekunem grupy Kingą Jankowską z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyruszyliśmy 24 czerwca w rajd południowym krańcem Kasztelanii przez Park Krajobrazowy Promno.

Data publikacji: 2015-06-29 00:18:00

/ ORGANIZUJEMY / Dzikie Dziedzictwo - barwierskie spotkanie warsztatowe dla Aktywnych 60+ w Poznaniu, 10.06.2015

Zapraszamy na ostatnie spotkanie poświęcone barwom w przyrodzie i o naturalnym dziedzictwie wykorzystywanym w barwierstwie. Widzimy się 10 czerwca w Poznaniu w Klubie Krąg!

Data publikacji: 2015-06-09 13:40:00
Strona 1 z 4 1 2 3 4